Maalilised Eesti väikesaared

Eestis on 2222 saart. Nii tillukesi kui suuremaid, asustatuid kui inimtühjasid, linnu-loomarikkaid kui kõledaid liivalapikesi. Paikasid, mil pikk ajalugu – ning neidki, mis värskelt lainetest tõusnud.

Saari, millele kerge pääseda – kui ka selliseid, mille avastamiseks raske teekond vaja ette võtta. Neid, mis aastasadu kultuurikantsideks olnud – ja teisi, millel võõrvõimude sõdurisaapad halastamatult tallunud.

Igal saarel on oma lugu, minevik ja mälestused. Mõne puhul on see vaid legendidena säilinud, teisal aga varemetesse talletunud. On selliseid, millel seoseid suisa miljonite aastate taguste sündmustega. Aga ka Vana-Kreeka ja Muinas-Skandinaavia müütide tallermaid. Uuemast ajaloost seonduvad paljud saared sõjaajalooga, kurval moel ka maailma ohvriterohkemate merekatastroofidega. Loodusjõudki pole neid maalapikesi säästnud, aeg-ajalt suisa tapva jõuga räsinud.
Teisalt aga pakuvad kõik need saared ja laiud maalilisi loodusvaateid kui võrratuid puhkusevõimalusi. Kohtumisi mereasukatega või kohalike elanikega. Ehedaid elamusi ja unustamatuid kogemusi.
Kõigest sellest ja paljust muust juttu tulebki.
Virtuaalsel mereteekonnal piki rannikut ning kaugele avamerele tutvustab rännumees Marko Kaldur huvitavamaid ning omapärasemaid väikesaari Eesti vetes.

Nüüd on võimalik kutsuda rännumees Marko Kaldur külla Teie raamatukogusse või kooli või mujale, et võtta ette sõnas ja pildis merereis mööda Eesti maalilisi väikesaari.

Täpsemalt infot sobivate küllatulekuaegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab siit:
E-post: marko@reisielamus.ee
Telefon: 5223700 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the author

Marko "Kirjanik" Kaldur.
Reisielamused, esitlused, ekspeditsioonid, giiditeenused, rännakud - Eestis ning maailmas.

marko@reisielamus.ee
522 3700

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.