4×4 REISID Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaale ja Ida-Euroopasse

Alates aastast 2012 on aset leidnud arvukalt 4×4-ekspeditsioone Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaa väheasustatud piirkondadesse ning Ida-Euroopasse.

Neist põnevamad on linastunud ka teleekraanil sarjades “4×4. Magadan” ning “4×4. Taimõr ja Jamal”.

Ekspeditsioonidel reisiblogi pidajana osalenud Marko “Kirjanik” Kaldur tuleb ja räägib teile nii ekspeditsioonidest Siberi metsikutele avarustele kui Kaukaasia karmidesse mägipiirkondadesse, Põhja-Venemaa asustamata aladele kui taas inimestele huvi pakkuvatesse Ida-Euroopa riikidesse.
Pajatatakse kaks kuud kestnud “Maailmalõpu ekspeditsioonist” läbi Siberi avaruste läänest itta (ja tagasi), mille tulemusena jõuti esimeste eestlastena kaugeimasse maastikusõidukitega ligipääsetavasse Euraasia mandri punkti idas.
Juttu tuleb karmist polaarekspeditsioonist Taimõri ning Jamali poolsaartele, mis nõudsid osalejatelt suurt eneseületamist ning mille vast üks karmimaid episoode oli -67 kraadine pakane inimtühjas tundras.
Samuti räägitakse mitmest ekspeditsioonist Kaukaasia mägialadele, mille käigus lisaks muudele seiklustele satuti kogemata Mägi-Karabahhia sõjatandrile lahingute keskele ning langeti vangi Tšetšeenia võitlejate kätte.
Lisaks seiklustest Koola poolsaarel ja Hibiinide mäestikus, ränkrasketest katsumustest ümber Ladoga järve sõites aga ka rännakutest Ida-Euroopa omanäolistes ning kergelt nostalgiahõngulistes riikides. Aga ka Baikali järves asuvast šamaanide saarest Olhonist ning piki Jenissei jõge lõunast põhja kulgemisest. Põikame korraks Musta mere äärdegi ja kulgeme lugudega Rumeenia maalilistes mägipiirkondades.
Põnevate reisilugude taustaks näidatakse fotosid ekspeditsioonidelt ning räägitakse ka neist juhtumistest, mis avalikkuse kõrvu väga sattunud ei ole.

Esitlus on suunatud eelkõige noortele, keskealistele ning vanematele inimestele.

 

Täpsemalt infot sobivate aegade, tingimuste, kulude ja võimaluste kohta saab siit:
E-post: marko@reisielamus.ee
Telefon: 5223700

 

Ekspeditsioonide blogid:
www.magadan2012.blogspot.com
www.polaartrip2013.blogspot.com
www.kaukaasia2013.blogspot.com
www.kaukaasia2014.blogspot.com

 

 

 

 

 

 

 

 

About the author

Marko "Kirjanik" Kaldur.
Reisielamused, esitlused, ekspeditsioonid, giiditeenused, rännakud - Eestis ning maailmas.

marko@reisielamus.ee
522 3700

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.